A Szívhibától a Versenypályáig: Kovalainen Visszatérése a Szívműtét Után

Heikki Kovalainen a tavaszi szívműtétje után ezen a hétvégén visszatérhetett a rallysporthoz, a japán bajnokin egy új autóval állt rajthoz.

Heikki Kovalainen a tavaszi szívműtétje után visszatért a rallysporthoz a japán bajnokin, ahol egy új autóval indult. Tavaly ősszel derült ki súlyos szívbetegsége, és tavasszal műtötték meg az F1-es Magyar Nagydíj korábbi győztesét. A beavatkozás és felépülés sikeres volt, így az ARK Kamuy Rallyn is részt vehetett, a japán bajnokság hatodik fordulóján. Kovalainen a hosszú kihagyás után igyekezett visszaszokni a versenyzéshez, különösen az új autójával tesztelte magát, egy Rally2-es Toyotával. A 42 éves pilóta a hétvége folyamán a hatodik-hetedik helyen autózott, ám az utolsó gyorsasági szakaszon hét percet vesztett, végül a 14. helyen ért célba. Az eredménynél is fontosabb, hogy visszatérhetett a versenyzéshez Kovalainen.