Az izgalmas kérdőjelek után a Porsche hatalmas győzelmet arat a Formula E 2024-es szezonnyitóján!

Kérdőjelek után Porsche-győzelem a Formula E 2024-es szezonnyitóján!

A Formula E Mexikói Nagydíján a német pilóta, Pascal Wehrlein tartott egy erőteljes előadást, miután az időmérőtől rajtolva a verseny jelentős részében az élen haladt. Végül mindössze egy másodperccel megelőzve Sebastien Buemit, a második helyen ért célba, míg a harmadik helyet Nick Cassidy szerezte meg, aki a Jaguar versenyzőjeként debütált. A címvédő Jake Dennis, aki 14. helyről rajtolt, csak a kilencedikre tudott feljönni a nehéz időmérő miatt, míg Wehrleint egy idő után vizsgálták a versenybírák, de végül megtarthatta győzelmét. A verseny elején Wehrlein megtartotta vezető pozícióját, míg Buemi belső ívre húzódott, hogy megvédje magát Maximilian Günther támadásától az első kanyarban.