Az egyik legrosszabb köröm érte pole-t: Norris lenyűgöző teljesítménye a Formula 1-ben

Helyrehozták az elszalasztott pénteket, nyilatkozta a szétlövés után Lando Norris. Erős a McLaren Brazíliában – de tisztában van vele, hogy a sprintgyőzelemért Verstappennel kell megküzdenie.

Lando Norris a Formula-1-es pályafutásában csak második alkalommal rajtol az első helyről, az első pole-pozícióját az idén a 2021-es Orosz Nagydíjon szerezte. Norris a szétlövésben a leggyorsabb volt, mind az SQ2-es, mind az SQ3-as szakaszt megnyerte. Bár nem érezte annyira erősnek a megszerzett körét, nagyon örült az elért eredménynek. Norris a McLaren erős tempójáról beszélt és elmondta, hogy kemény lesz azért verseny a Red Büllok ellen, de mindenét beleadja majd. Bár idén már ötször másodikként ért célba vasárnapokon, a sprintversenyeken legfeljebb harmadik volt egyszer Katarban.

Forrás: Formula