NASCAR: Bell a pole-ban, Elliott és Suarez autót tört Las Vegasban –

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Christopher Bell meglepő módon az utolsó helyről verekedte fel magát az első pozícióra a NASCAR Cup Series szombati időmérő edzésén a Las Vegas Motor Speedway-n. Gyors köre lenyűgöző volt, és 28.980 másodperc alatt teljesítette a pályát, ezzel megszerezve idei hatodik pole-pozícióját és a tizedik pole-pozícióját karrierje során. Mögötte a Hendrick Motorsports versenyzője, Kyle Larson végzett másodikként mindössze 0.01 másodperces hátránnyal, míg a harmadik helyet csapattársa, William Byron szerezte meg. Sajnos Chase Elliott, aki a bajnoki címért harcol a csapatok között, nem tudott részt venni a kvalifikáción egy defekt miatt. Ezen kívül Daniel Suarez is balesetet okozott a gyakorlás során, de szerencsére mindketten sértetlenül megúszták. A futam a South Point 400 névre hallgató vasárnap 20:50-kor kezdődik magyar idő szerint. És végül, ahogy Cale Yarborough mondta: „Versenyautót vezetni olyan, mint láncfűrésszel keringőzni.”

Forrás: USAracing