A Red Bull csapatfőnöke, Horner, kritizálta a versenyfelügyelőket Max Verstappen büntetése miatt, amiért elengedték versenytársa, Russell mögött a Barcelona-i futam végén. A FIA közölt dokumentumai szerint nem volt szükséges visszaadni Verstappennek a pozíciót, hiszen Russell okozta a koccanást. Horner szerint a bíróknak gyorsabban kellene dönteniük, hogy ne kelljen a csapatoknak „találgatni”. Az FIA ügyének védelmében Wheatley elmondta, hogy a versenyirányítás nagy nyomás alatt dolgozik, és mindig van hova fejlődni az ilyen esetek kezelésében. Schumacher érdekes elméletet vetett fel Verstappen viselkedésével kapcsolatban a dühkitörése során, amikor lépésről lépésre vezette a versenyt.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Antonelli magabiztos a monacói rajtról: Nincs szükség varázslatra
Kimi Antonelli óriási lehetőség előtt áll a Monacói Nagydíjon: a pole pozícióból rajtolhat, miközben mögötte Max... -
Az cím: „Az Antonelli monacói győzelme a Mercedes trükkös hátsó szárnyával
Kimi Antonelli monacói pole-pozíciója több tényező szerencsés együttállásának eredménye volt, ám a Mercedes egyik apró, trükkös... -
Elit csata a Forma-1-ben: Ferrari vs. Antonelli- összefoglaló a szombati hírekről
Váratlanul lassú a McLaren, Russellnek nem fekszik az autó, Verstappen újra erőre kapott, Antonelli szárnyal. Ezekről... -
Russell kétségbeesetten kutatja a Mercedes titkát
Miközben csapattársa emlékezetes rajtelsőséget szerzett, addig George Russellnek csak a hatodik rajthelyet sikerült megszereznie a Monacói... -
Wolff: A pozitivitás ereje Kimi személyisége alapján
Felemás érzésekkel figyelhette a Monacói Nagydíj kvalifikációját a Mercedes. Kimi Antonelli ismét zseniálisan autózott, és pole-t... -
Verstappen elégedett a második helyezéssel, de tart a Ferrariktól” – Feszültség a Forma-1-ben
Egy rendkívül kiélezett időmérő edzésen szerzett második rajthelyet a Monacói Nagydíjon Max Verstappen, aki a kezdeti...