Az első női Indy 500-győztes vezetővel indítja útjára karrierjét Marcus Armstrong

Kép forrása: USAracing

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Marcus Armstrong, az új-zélandi versenyző előző évben szerepevet kaptott az IndyCar sorozatban. Bár csak utcai pályákon tehetett köröket a Dallara-Honda versenyautóval, öt alkalommal finiseklt a top 10 között, legjobb eredménye pedig a hatodik hely volt Torontóban. Azonban a legnagyobb bánata az volt, hogy nem vehetett részt az oválpályákon, különösen az Indianapolis 500-on. Az idei szezonban azonban már ezeken a pályatípusokon is bizonyíthat, és egy új vezető mérnök segíti majd Angela Ashmore személyében. Ashmore a Purdue Egyetemen diplomázott, és az elmúlt években a Chip Ganassi Racing csapatnál dolgozott. A 2022-es szezonban Marcus Ericssonnal nyerték meg az Indianapolis 500-at, így Ashmore lett az első női vezető mérnök, aki győzelmet ünnepelhetett ezen a versenyen. Diane Holl volt az első hölgy vezető mérnök a CART sorozatban, amikor 1996-ban a Tasman Motorsportsnál dolgozott, és az első évében futamgyőzelmet ért el Adrian Fernandez révén. 2018-ban pedig Leena Gade kapott lehetőséget a Schmidt Peterson Motorsportsnál, de nem sikerült megfelelnie az elvárásoknak a oválpályákon.