Veszedelmes verseny: Egy újabb bajnok áldozatul esett a halálnak az autósportban

Kép forrása: USAracing

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Az utóbbi időben szomorú hírekről hallhatunk az amerikai autósportban. Nemrég elhunyt Don Schumacher, az NHRA csapattulajdonosa, Gil de Ferran, a kétszeres CART-bajnok és Indy 500-győztes, valamint Cale Yarborough, a NASCAR háromszoros bajnoka. Most pedig Tim Steele, az ARCA Re/Max Series egykori sztárpilótája vesztette életét. Az ok hivatalosan még nem ismert, de azt pletykálják, hogy stroke-ot kapott. Steele három alkalommal nyerte meg az ARCA bajnokságot és számos szép eredményt ért el a NASCAR-ban is. Sajnos egy súlyos baleset miatt 1998-ban vissza kellett vonulnia a versenyzéstől, de később újra visszatért és több futamot nyert. Az autóversenyzés volt az élete szeretete, és minden nehézség ellenére kitartott a sport mellett.