A Ducati leigázta a Moto2-es tehetséget

Kép forrása: Formula

A bolognaiak bejelentették, hogy 2025-ben velük debütál a tavaly a középső kategóriában futamokat nyerő Fermin Aldeguer a MotoGP-ben.

A fiatal spanyol versenyző, Fermin Aldeguer, a Moto2-ből felkerült a MotoGP-be, ahol a Ducati csapatával versenyez majd a következő szezontól. Aldeguer a múlt évben négy győzelmet és hat dobogós helyezést ért el a Moto2-ben, ami felkeltette a MotoGP csapatok figyelmét. Bár eredetileg az is felmerült, hogy már idén versenyezhet egy nagyobb csapatnál, végül a Ducati választotta versenyzőjének. A 18 éves Aldeguer kétéves szerződést kötött a Ducati-val, melyet opcionálisan további két évvel meghosszabbíthatnak. A hírek szerint Aldeguer a Pramac Racing csapatában kap majd helyet, ahol Jorge Martin távozása miatt nyílt meg egy üres ülés. Idén a spanyol versenyző még nem szerzett pontot a Moto2-ben, az első versenyét pont nélkül zárta, míg csapattársa, Alonso Lopez, győzelmet aratott.